Automatyzacja produkcji

Programowanie sterowników: Mitsubishi Electric, Omron, Siemens

Zakres działań firmy PG Systems jest bardzo szeroki. Zajmujemy się zarówno sprzedażą podzespołów najlepszych światowych producentów, jak również świadczeniem usług z zakresu automatyzacji maszyn oraz usprawniania procesów produkcyjno – wytwórczych. W ofercie naszego naszej firmy posiadamy między innymi: sterowniki PLC, czujniki, panele hmi, przetwornice częstotliwości, systemy sieciowe, oświetlenia LED oraz aparaturę łączeniową. Najczęstszym naszym zadaniem, powiązanym ze sprzedażą produktów, jest programowanie sterowników: Mitsubishi Electric, Omron, Siemens, Allen Bradley, Elau oraz innych firm. Świadczymy dodatkowo szereg innych usług. Zajmujemy się przeglądem, konserwacją, naprawą maszyn oraz modernizacją układów sterowania. Pomagamy również projektować oraz tworzyć stanowiska pracy pod kątem wymagań BHP.

Tworzymy również, w oparciu o komponenty naszych dostawców, własne maszyny. O jakości naszych projektów świadczy współpraca z takimi Firmami jak:, Mitsubishi Eletcric, Siemens, Schneider Electric, Moeller Electric, Endress+Hauser, Eaton, Wieland Electric, Legrand, Schrack Technik, Omron, Sick, Keyence oraz Rittal. Chcemy dostarczać naszym odbiorcom nowoczesne maszyny technologiczne, które pozwolą im usprawniać procesy produkcyjne, zagwarantują większe bezpieczeństwo oraz pomogą zredukować niepotrzebne koszty. Nasze najnowsze realizacje to między innymi: zgrzewarka folii, wytłaczarka, urządzenie do wciskania uszczelek, stacja uzdatniania wody, pompa betonu, maszyna do cięcia cegieł oraz automatyczny podajnik detali. Wierzymy, że taka polityka pozwoli nam być postrzeganym jako dostawca nowoczesnych rozwiązań. Chcemy być firmą, która stawia na innowacyjne rozwiązania, wobec czego stale pracujemy nad nowymi maszynami.

Projektowanie maszyn

W dzisiejszym biznesie niezwykle istotną sprawą jest innowacyjność. To ona między innymi decyduje o przewadze konkurencyjnej jednych firm nad drugimi. Przedsiębiorstwa wdrażające nowatorskie rozwiązania czerpią z tego duże korzyści, nie tylko finansowe.

Są postrzegane jako liderzy swojej branży, przez co zyskują uznanie w oczach konsumentów oraz partnerów biznesowych. Stają się w krótkim odstępie czasu monopolistami, przez co generują bardzo duże przychody, które szybko rekompensują koszty wdrożenia innowacji.

Mając to na uwadze firma PG SYSTEMS stara się nie tylko sprzedawać produkty innych producentów, ale również tworzyć własne. Chodzi tutaj o projektowanie maszyn produkcyjnych. Do tej pory udało nam się stworzyć między innymi: wytłaczarkę, urządzenie do wciskania uszczelek, zgrzewarkę folii, pompę betonu, stację uzdatniania wody, system transferu palet, maszynę do cięcia cegieł oraz automatyczny podajnik detali. Cały czas pracujemy nad kolejnymi maszynami, które mają usprawnić pracę w wielu zakładach produkcyjnych.

Wszystkie nasze projekty tworzone są z najwyższej jakości komponentów, produkowanych przez światowych liderów automatyki przemysłowej oraz elektroniki. Jest to zatem najlepsza rekomendacja tychże projektów. Celem naszych działań jest poprawa jakości oraz bezpieczeństwa pracy naszych partnerów biznesowych. Jako solidny kontrahent staramy się cały czas dostarczać nowatorskie oraz niezawodne rozwiązania.

Projektowanie stanowisk

Procedura zatrudniania nowych pracowników jest zazwyczaj niezwykle długa i skomplikowana. Rozpoczyna się stworzeniem oraz zamieszczeniem ogłoszenia rekrutacyjnego. W dalszej kolejności następuje selekcja nadesłanych aplikacji. Następnie przechodzi się do etapu rozmów kwalifikacyjnych, które dosyć często połączone są z różnymi testami praktycznymi bądź teoretycznymi, które mają na celu sprawdzenie umiejętności oraz wiedzy kandydatów. W międzyczasie kadrowi przygotowują projekt umowy o pracę. Nie jest to jednak koniec zadań, związanych z przyjęciem nowej osoby. Kolejnym krokiem jest projektowanie stanowisk. Nie jest to wcale ani takie oczywiste, ani takie łatwe.

Stanowisko musi być nie tylko wyposażone we wszelkie maszyny niezbędne do pracy, ale musi również spełniać wszystkie kryteria BHP. Nie przestrzeganie tych wytycznych wiąże się nie tylko z niezadowoleniem pracownika, ale przede wszystkim sporymi karami finansowymi. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o to, aby stanowisko było w pełni ergonomiczne, światło miało odpowiednią moc, a natężenie dźwięku nie przekraczało dopuszczalnej normy. Mając to wszystko na uwadze, warto powierzyć projektowanie stanowiska doświadczonej firmie, jak choćby PG Systems. Już od wielu lat projektujemy miejsca pracy na zlecenie naszych partnerów biznesowych. W swoich działaniach kierujemy się nie tylko obowiązującymi przepisami, ale również komfortem pracowników i zadowoleniem pracodawcy.

Modernizacja układów sterowania - przykłady naszych realizacji

 

Skontaktuj się z nami